Ciekawe miejsca- Dallas

Na końcu mojego ostatniego wpisu z Harpagana wspomniałem, że kolejny wpis będzie zza oceanu. W listopadzie rzeczywiście miałem zaplanowany wyjazd na konferencję do Dallas, trzeciego największego miasta Teksasu. Przygotowując się do wyjazdu poszukałem naturalnie fajnych miejsc, gdzie mógłbym się przebiec.

Dealey Plaza

Jedynym miejscem w Dallas, które było dla mnie istotne turystycznie, było the Sixth Floor Museum at Dealey Plaza. Miejsce interesujące raczej tylko dla pasjonatów historii i teorii spiskowych, gdyż właśnie na Dealey Plaza, 22 listopada 1963 został zastrzelony prezydent John F. Kennedy.

Rekonstrukcja stanowiska skąd padły strzały

Muzeum poświęcone jest właśnie Kennedy’emu: jego drodze do prezydentury i prezydenturze, osiągnięciach i porażkach, samym zamachu jak i analizie dowodów na przeróżne teorie dotyczące tego kto, na czyje zlecenie i skąd strzelał, dlaczego, ilu było zamachowców i tak dalej. Miejsce niezwykle fascynujące, które gorąco polecam!

Widok na muzeum z Dealey Plaza. Krzyż na drodze oznacza miejsce w którym Kennedy otrzymał śmiertelny strzał

Katy Trail

Katy Trail

Wracając do biegania, Dealey Plaza było łatwo dostępne spacerem i niekoniecznie dobrym celem przebieżki. Szukając miejsca typowo do biegania trafiłem na ścieżkę Katy Trail. Jest to ścieżka dla biegaczy i rowerzystów, biegnąca trasą dawnej linii kolejowej. Katy Trail ma 5,6 km długości. Z mojego hotelu do początku ścieżki było jakieś 2,5 km przez miasto.

Na ścieżce

Sama ścieżka jest całkiem przyjemna jak na środek wielkiego miasta. Ponad 11 km, licząc w tę i z powrotem, daje konkretny odcinek do wybiegania bez zatrzymywania się na światłach czy skrzyżowaniach (ok, dwa razy przecina się nieruchliwe ulice, tyle co nic). W połączeniu z dobrą infrastrukturą w postaci wielu kraników z wodą pitną nie dziwne, że jest to najlepsze miejsce w mieście na przechadzki, przebieżki i przejażdżki rowerowe.

Trasa mojej przebieżki
Garść liczb

Pozdrawiam,

Marcin

Comment / Dodaj komentarz