Ciekawe miejsca- Wiedeń

Blogowanie o bieganiu w interesujących miejscach miało być z założenia okazjonalnie, a tu proszę… Po moich ostatnich egzotycznych wojażach i bieganiu w Arabii Saudyjskiej (część pierwsza tu, część druga tu) długo w domu nie posiedziałem i w zeszłym tygodniu miałem okazję odwiedzić piękny Wiedeń. O tym co w Wiedniu można zobaczyć to pisać nie będę bo to nie miejsce na to, więc przejdę od razu do rzeczy.

Nie był to pierwszy raz, kiedy miałem okazję pobiegać w Wiedniu. Jakieś 3 lata temu korzystając z okazji przebiegłem się na szybko żeby spojrzeć na znane miejsca takie jak Hofburg, Wiener Staatsoper (Opera), kościół Św. Szczepana, czy ratusz; zahaczyłem również o barokowy park w dzielnicy Leopoldstadt zwany Augarten żeby zobaczyć charakterystyczne wieże przeciwlotnicze z czasów II Wojny Światowej.

Pałac Schönbrunn.

Tym razem na cel wziąłem sobie jedną z głównych atrakcji Wiednia- Pałac Schönbrunn, a konkretnie piękny barokowy park znajdujący się na jego tyłach. Jedyną wadą tej eskapady było to, że z racji lokalizacji hotelu w którym się zatrzymałem oraz ograniczeń czasowych (czytaj nie chciało mi się wstać odpowiednio wcześnie) miałem spory kawałek do przebiegnięcia przez miasto. Wyglądało to mniej więcej tak:

  1. Około 4 km przez miasto- nuda
  2. 2 km z hakiem przez park
  3. Około 4,5 km przez miasto (inną drogą)- również nuda
Trasa biegu.

W samym parku wolałbym zdecydowanie spędzić więcej czasu, dłużej się pokręcić alejkami, pobłądzić trochę po części leśnej znajdującej się na wzgórzu czy nawet zrobić sobie całą sesję podbiegów i zbiegów (pomiędzy pałacem a znajdującą się na szczycie wzgórza Glorietą jest jakieś 60m różnicy wysokości), no ale nie tym razem. Następnym razem jak będę w Wiedniu muszę zatrzymać się w bardziej strategicznie ulokowanym hotelu. 🙂

Widok z Gloriety na pałac i centrum Wiednia daleko w tle.

Comment / Dodaj komentarz